KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12433656
*
nr 1243 3656
Johan Heijer
(1876-1961), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad -47. Olja på duk, 47x39
Johan Heijer, svensk bildkonstnär född 1876, död 1961.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2019
kl 18:22:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/3 21:53:43
1
100 kr
23/3 19:56:01
2
150 kr
25/3 14:35:49
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben johan heijer olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Johan Heijer
Johan Heijer, svensk bildkonstnär född 1876, död 1961.
nr 1243 3656
Johan Heijer
(1876-1961), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad -47. Olja på duk, 47x39
Johan Heijer, svensk bildkonstnär född 1876, död 1961.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/3 21:53:43 | 1 | 100 kr |
| 23/3 19:56:01 | 2 | 150 kr |
| 25/3 14:35:49 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben johan heijer olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



